Blog

Oynanış Eşli Batak

Oynanış Eşli Batak

Eşli Batak Oynamalıyız 

Eşli Batak oyunu, yukarıda okumuş olduğunuz Koz Maça ve İhale Batak’tan oynanış olarak biraz farklılık gösteriyor. Koz Maça’da koz değişmiyor ve Maça. Bu oyunda ise oyuna başlamadan önce yapılan tahminlerden en yükseğini yapan ihaleyi alarak kozu belirliyor ve oyuna başlıyor. Eşli Batak da yine 4 kişiyle oynanıyor, oyuncular 2’şerli gruplar halinde eşleşiyor. 

Tahmin yaparken oyundaki eşinizle birlikte kaç kağıt alacağınızı düşünmeniz gerekiyor. Tahmin sırası size gelince pas diyebilirsiniz. 8’den az tahminde bulunamazsınız ve bir önceki oyuncunun tahmininden daha yüksek tahminde bulunmanız gerekir. 

İhaleyi alan oyuncu kozu belirler, ardından eşi elindeki kağıtları yere açar ve tüm oyuncular bu kartları görür. Eşler birbirlerinin elindeki kağıtlar hakkında konuşamaz. Sırayla oynarken, ihaleyi alan kişi eşinin kartlarından oynar. Oyuncunun eşi ise bekler. Tahminden fazla kağıt alınsa da puan kazanılır. 

Puanlama: 

  • Oyuncu pas demiş ve hiç kağıt almamışsa: En yüksek tahminde bulunan kişinin 10 katı puan kaybeder.
  • Pas demiş ve kağıt almışsa: Tahmininin 10 katı puan kazanır. 
  • Tahmininden az kağıt almışsa: Tahmininin 10 katı puan kaybeder. 
  • Tahmininden fazla kağıt almışsa: Aldığı kart sayısının 10 katı puan kazanır. 

Yazımızı okuyup ve oyunun nasıl oynandığını öğrendiyseniz Çanak Batak uygulamasını indirerek online Batak oynamaya ve oyun bilginizi test etmeye davetlisiniz! Keyifli oyunlar dileriz!

Play Store Download

App Store Download

Author: webmaster61

Leave a comment