Blog

Telefonunuza Ücretsiz Yükleyebileceğiniz Çanak Batak Keyfi Her An ve Her Ortamda Yanınızda Yer Alacak

Telefonunuza Ücretsiz Yükleyebileceğiniz Çanak Batak Keyfi Her An ve Her Ortamda Yanınızda Yer Alacak

Ülkemizde binlerce kart oyun sever oyuncu tarafından oynanan batak oyunu yurtdışında bilinen adı ile Spades oyunu, Matgame tarafından geliştirilerek Çanak Batak oyunu adı ile oyun severlerin oyun listelerinde en üst sıraya yerleşmiştir. 

Matgame tarafından 3D grafikler ile geliştirilen oyun muhteşem bir görselliğe kavuşmuştur. Oyuna giriş yaptığınız anda sanki arkadaşlarınızla batak masasına oturuyormuşsunuz şeklinde bir ortam yaratan bu görsellik, oyunun daha ilgi çekici ve oynanabilir olmasını sağlıyor. 

Kullanıcılarının batak oyununa olan ilgisini daha farklı ve rekabetçi bir ortamda deneyimlemelerini sağlamak için tüm teknolojisini kullanan Matgame oyunda geliştirdiği rekabet ortamı ile kullanıcıların şimdiden taktirini kazanmış. Oyunun binlerce kişi tarafından indirilip oynaması oyunun ne kadar ilgi çekici olduğunu kanıtlar niteliktedir. 

Çanak Batak Oyunu Kısa Tarihi

Ülkemizde hem aile hem de arkadaş ortamlarında sıklıkla oynanan kart oyunu batak en popüler kart oyunları arasında ilk sıradadır. 7’den 70’e hemen herkes tarafından bilinen ve sevilen batak oyununun 1930’lu yıllarda oynanmaya başladığı varsayılıyor. Üniversite öğrencileri tarafından Whist ve Briç oyunlarının harmanlanması ile oluşturulduğuna dair tespitler bulunan batak oyunu 2. Dünya Savaşı yıllarına değin pek fazla rağbet görmemiş ama savaştaki genç askerlerin batak (Spades) oyununa ilgi göstermeleri ile oyun popülerlik kazanmaya başlamıştır. Küçük gruplar halinde oynanabilmesi ve oyunun kısa süreli olması o yıllarda oyunun popülaritesini arttırmıştır. Savaştan sonra büyük popülarite kazanan oyun, çıkış noktası olan üniversite kampüslerine geri dönerek üniversite öğrencileri arasında popülaritesini arttırdı. Fabrikaların dinlenme saatlerine, şirketlerin mola zamanlarına kısa sürede dahil olan oyun, sosyalleşme konusunda da bir araç haline geldi. 2000’li yıllarda ise batak turnuvaları düzenlenmeye başlandı.

Matgame Tarafından Geliştirilen Yeni Nesil Çanak Batak Oyununun Özellikleri Nelerdir?

Matgame tarafından geliştirilen oyun, oyuncuların gerçeklik algılarını yükseltmek için son derece gerçekçi 3D grafikler geliştirmiştir. Diğer oyuncular ile gerçek ortamda kart oyunu oynuyormuş gibi hissedeceğiniz Çanak Batak oyunu kart oyunları severlerin ve batak tutkunlarının oyun deneyimlerini geliştiriyor. İnternet ortamında ücretsiz indir seçeneği ile ücretsiz olarak oynanabilmesi ve mobil cihazlara uygulama olarak yüklenebilmesi Matgame’in kullanıcılara sunduğu özelliklerin en başında geliyor. Bu sayede her ortamda istediğiniz zaman tutkunu olduğunuz oyunu oynayabilmeniz sağlanıyor. 

Play Store Download

App Store Download

Author: webmaster61

Leave a comment